Право чи обов'язок: чи можна потрапити дитині в школу або садок без щеплення

09 серпня 17:05

Право чи обов'язок: чи можна потрапити дитині в школу або садок без щеплення

09 серпня 17:05

Останні кілька місяців в Україні все частіше можна почути обурені вигуки батьків про те, що вакцинацію визнали обов'язковою, і тепер в разі відсутності хоч одного щеплення - дитину просто не приймуть до навчального закладу.

Це пов'язано з тим, що 13 травня 2019 року Верховний суд відхилив клопотання про скасування заборони на відвідування невакцинованими дітьми шкіл і дошкільних установ. Відзначивши, що не отримав переконливих аргументів про те, чому якості українських вакцин довіряти не можна.

У зв'язку з цим, редакція Nash.Live дізналася, чи можна потрапити дитині в школу або садок без щеплень, а головне - чи законно відмовлятися від "обов'язкової" вакцинації в Україні.

Чи обов'язкова вакцинація?

Відповідно до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" та статті 10 ЗУ "Основи законодавства України про охорону здоров'я", щеплення є обов'язковими. Однак, не дивлячись на це, батьки дитини мають право від них відмовитися.

Так, після прийняття рішення про відмову від вакцинації, вам потрібно буде заповнити форму N063-2/о "Інформована згода на проведення вакцинації" (на кожну вакцинацію окремо), із зазначенням роз'яснення наслідків відмови. Відповідний документ підписується батьками або законними представниками дитини, а також медичним працівником.

"Профілактичні щеплення проводяться після медичного огляду особи в разі відсутності у неї відповідних медичних протипоказань. Повнолітнім дієздатним громадянам профілактичні щеплення проводяться за їх згодою після надання об'єктивної інформації про щеплення, наслідки відмови від них та можливі поствакцинальні ускладнення...", - сказано в статті 12 ЗУ "Про захист населення від інфекційних хвороб".

Як потрапити в школу або садок без щеплення?

Запам'ятайте, що питання про прийом вашої дитини без щеплення в дитячий сад або школу вирішується лікарсько-консультативною комісією. Вона в свою чергу керується наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29.11.2002 №434 та затвердженого цим наказом "Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу".

Якщо медична комісія після вивчення документів вашої дитини видала висновок, що дитина може відвідувати навчальний заклад, керівник зобов'язаний прийняти її. Так як статтею 53 Конституції України гарантовано право на освіту і нікому не може бути відмовлено в цьому праві.

У той же час відзначимо, що нещеплені діти абсолютно законно можуть бути тимчасово усунені від занять в школі і відвідування дитсадка. Подібні заходи найчастіше застосовуються на час спалаху захворювання або до того моменту, поки дитина не отримає всі необхідні щеплення.

Як раніше писав НАШ, Міністерство охорони здоров'я України скасувало вікові обмеження на безкоштовну вакцинацію від кору.

Якщо Ви виявили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Підпишіться на НАШ у соціальних мережах

Новини партнерів

Загрузка...